BMW-TEAM-POZNAN.PL

Poprzedni temat «» Następny temat
BMW E87 info
Autor Wiadomość
luki323i 
Łukasz

Model BMW: 1
Kod silnika: 1
Wysłany: 2013-02-01, 11:51   BMW E87 info

Chciałbym się Was spytać czy ktoś miał do czynienia z tym modelem BMW?? Konkretnie chodzi o wersję z silnikami 118d (122KM lub po lifcie 143KM) i 120d (163KM)? Czy ktoś miał styczność w ogóle z tym modelem, jak wygląda jakość wykończenia w środku, ilość miejsca, typowe wady, usterki no i przede wszystkim jakie koszta eksploatacji? Czy wszystkie roczniki/wersje silnikowe miały DPF? Zależy mi na opinii opartej o własne doświadczenia a nie na tym co ktoś słyszał albo gdzieś wyczytał, poczytałem trochę na temat tego samochodu ale nie wszystkie informacje są spójne także zależy mi na opinii forumowiczów :)

Za wszelkie info podziękował :zdrowko:

i-dave 

Model BMW: BMW E39 M-Pakiet
Kod silnika: m52
Wysłany: 2013-02-01, 12:13   

luki323i, moj kolega i w dodatku sasiad ma wlasnie e87. Silnik 1.8d po lifcie.

W srodku plastiki troche twarde jak na BMW przystalo, myslalem ze bedzie ona ładniej wykonczona a jest podobnie jak w vw.

Ale ogolnie bardzo fajne auto, prowadzi sie bardzo dobrze, silnik tez elastyczny.

Miejsca wystarczająco, wiadomo w 5 masakra ale to jak w 3er.

Co do usterek jak narazie nie miał zadnych, wymienil tylko akumulator.

Duzo funkcji do ustawienia z poziomu boarcomputera jak w e60. Fajna funkcja mówiaca o tym kiedy przezucic bieg podczas mrozow aby nie zajechac silnika.

luki323i 
Łukasz

Model BMW: 1
Kod silnika: 1
Wysłany: 2013-02-15, 14:07   

dzięki i-dave za pierwsze info :)

dzisiaj miałem okazję zasiąść do e87 poliftowego, w środku miejsca tylko i wyłącznie na 4 osoby, przedni fotel zmusiłby mnie do zaprzestania chodzenia na siłownię bo już teraz ledwo plecy wcisnąłem w oparcie :] do tyłu ciężko się wsiada, wszystko przez wąskie drzwi, jeśli przedni fotel jest opuszczony do podłogi to nie ma gdzie wsadzić stóp :/ ogólnie za mną usiądzie osoba tylko mojego wzrostu (176cm), tak samo z przodu, ktoś powyżej 180cm może haczyć głową o podsufitkę jeśli będzie miał podniesiony delikatnie fotel kierowcy. Bagażnik w miarę pojemny tylko troszkę niski, myślę, że pies wielkości mojego Oziego to max co tam wlezie także w moim przypadku nie byłoby jeszcze tragedii.

W jakości wykończenia czuć klasę premium ale bez przesady. Tak jak i-dave napisał plastiki trochę tutaj nie pasują, żywcem wyjęte z VW, twarde, mogą skrzypieć(!) ale ogólnie estetycznie nie psują efektu wizualnego wnętrza. Jakość pozostałych materiałów jak już wspomniałem klasa premium :]

Ogólnie autko dla dwóch nie za wysokich osób i to raczej szczuplejszej postury plus ewentualnie pies. Jak dojdą do tego wszystkiego załóżmy dwa foteliki to obowiązkowo bagażnik dachowy jeśli ktoś chciałby zrobić z Jedynki auto rodzinne :] W sam raz do latania po mieście, zewnętrzne gabaryty na poziomie golfa V tylko szkoda, że w środku nie ma chociażby tyle miejsca co w szmelcwagenie.

Będę jeszcze rozpatrywał sprawy ewentualnej eksploatacji i niezawodności czy też usterkowości tego modelu także jeśli ktoś posiada jeszcze jakieś info jakie są np typowe awarie w silnikach 118d i 120d to będę wdzięczny za takie informacje :]

PS słyszałem o jakiś problemach z rozrządem w 118d tylko nie wiem o co tam do końca chodziło i czego to dotyczyło, co do 120d ponoć koła pasowe wytrzymują raptem 150tys przebiegu, tak samo z resztą dwumasa i sprzęgło...ktoś może potwierdzić te info??

Kenti 

Model BMW: B-Emka
Kod silnika: M52B28
Wysłany: 2013-02-16, 01:25   

luki323i napisał/a:
co do 120d ponoć koła pasowe wytrzymują raptem 150tys przebiegu, tak samo z resztą dwumasa i sprzęgło...ktoś może potwierdzić te info??

potwierdzam , 200tys i sprzęgła zajechane wraz z dwumasą , koła pasowe padają do 200.

Odpowiedz do tematu